„Tak napisano” #5 Dita Von Teese hołubi piękne dekolty

O znaczeniu brafittingu wspominaliśmy przy okazji wizyty Katarzyny Sałaty w salonie Maison Charme. Chcemy przypomnieć, że ukryta pod ubraniem bielizna ma wpływ na cały nasz wizerunek. Dita Von Teese zwraca uwagę na to, co kobiety często lekceważą.

Niech miłość i piękno przelewają się w życiu.

Ale piersi? W życiu! Jakie to smutne widzieć dobrze ubraną kobietę i kątem oka uchwycić wybrzuszenie ponad linią miseczki biustonosza lub w okolicach pach. Takiego faux pas nie ukryje nawet golf. To biustonoszowa linia bielizny, która powstaje na skutek zbyt małego stanika, który ciśnie i zgniata.

Widok wgniatających się w ramię ramiączek lub zbyt mocno unoszących tył biustonosza jest bolesny zarówno dla obserwatora, jak i osoby, która taki stanik nosi. Nawet kobieta o najbardziej Rubensowskich kształtach nie powinna cierpieć z powodu takiej wizualnej gafy.

Dobrze dopasowany biustonosz jest niezwykle istotny i determinuje dopasowanie ubrania, dobrą posturę oraz to, jak ogólnie wyglądamy i się czujemy. Niestety, zbyt wiele kobiet żyje z biustonoszami, które źle podtrzymują piersi. Podczas gdy dobrze dopasowany stanik jest najlepszym wsparciem pięknego dekoltu. Naukowe i medyczne badania podkreślają, że ponad 80% kobiet nosi biustonosze, które nie odzwierciedlają prawdziwego rozmiaru ich piersi.

Nie chcę w tej książce za bardzo odwracać uwagi od ubrania, ale dopasowany biustonosz jest kluczem do ogólnego wizerunku i poczucia piękna, jak nic innego. (Pozwolę sobie dodać, że wykończone koronką haleczki lub staniki mogą w podobny sposób uatrakcyjnić wizerunek, więc dobrze jest mieć w szufladzie parę białych, cielistych i czarnych!)

Są takie kobiety, które noszą za mały stanik, ponieważ chciałyby, by ich piersi były mniejsze, lub na odwrót – wierzą, że jeśli ich miseczki będą przepełnione, wtedy biust wydawać się będzie większy. Albo nakładają na siebie za duży rozmiar na wypadek, gdyby mógł kiedyś pasować. Lecz to nie czas, by Twoje aspiracje prowadziły do złudzeń.

Jedna z moich pierwszych prac, kiedy jeszcze byłam w liceum, była w sklepie z bielizną. Nauczyłam się tam tajników odzieży bieliźnianej. Wiem, kiedy ramiączka są źle dopasowane. Rozpoznaję, kiedy miseczki są zbyt małe, a biust wylewa się na boki. I zawsze nachylam się, by sprawdzić czy moje piersi wychodzą poza stanik. Nie powinny.

Bądź ze sobą szczera. Jeśli TY nie potrafisz, to kto? Traktuj swój prawdziwy rozmiar ani jako wstyd, ani deficyt.

Your Beauty Mark. The Ultimate Guide to Eccentric Glamour” – Dita Von Teese, Rose Apodaca, str. 127-130. Tłum. by Boudoir.pl

Tym samym, zachęcamy Was do wizyty w salonie Maison Charme, gdzie specjalistki od braffitingu zaopiekują się Waszym dekoltem i sprawią, że wyjdziecie piękne i dumne!

Przy okazji, zapoznajcie się z linią bielizny Dita Von Teese dostępną w sklepie internetowym Maison-Charme.pl!

Back to site top