Z cyklu… „Tak napisano” #01 Istota bielizny damskiej

Chcemy, by boudoir.pl był miejscem kobiecym, w którym wszystko, czego potrzebujesz, jest na wyciągnięcie ręki. Dlatego przygotowaliśmy dla Was cykl „Tak napisano„, w którym przytaczamy fragmenty książek o modzie, designie, silnych osobowościach i życiowych anegdotach. Dziś, na pierwszy ogień, idzie bielizna damska oczami Muriel Barbier i Shazia Boucher, w książce „The Story of Lingerie„. Zapewniamy, że ta fantastyczna pozycja jeszcze nie raz się tu pojawi! Przybliża ona historię bielizny, etapy jej ewaluowania i prekursorów współczesnej odsłony bielizny damskiej.

Bielizna jest bezpośrednio i silnie związana z kobiecą intymnością. Mężczyźni przez wieki wierzyli, że bielizna została stworzona jako przedmiot uwodzenia. Nie ma wątpliwości, że jest to jeden z jej celów. Jednakże, wybierając piękną, uwodzicielską bieliznę, kobiety wykształcają w sobie lekko skoncentrowane na sobie, nawet narcystyczne, zachowanie. W istocie, bielizna oddziałuje na kobiecą swobodę, powodując, że akceptuje ona swoje ciało, staje się bardziej pewna siebie i emanuje tym. Jest tego prosta przyczyna. Nawet jeśli nikt nie widzi jej bielizny, ona naprawdę podkreśla kobiecą figurę, a czasem nawet modeluje ciało.

Bielizna zbyt często była traktowana jako element uwodzenia. Mężczyźni sami stworzyli fenomen, że kobieta ubrana tylko w bieliznę, wydaje się być nieskończenie bardziej zmysłowa i seksowna, niż kobieta całkiem naga. Bieliznę można również powiązać z wysokimi obcasami. Mają one wpływ na to, jak kobieta chodzi; czynią ją bardziej atrakcyjną, uwodzicielską i prowokującą. W połączeniu z pończochami, szpilki zyskują pewien atrybut i niezaprzeczalne piętno fetyszu, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Źródło: „The Story of Lingerie” – Muriel Barbier, Shazia Boucher, str. 8. Tłum.: by boudoir.pl

 

Back to site top